Przejdź do treści

Repelenty

Czy ikarydyna jest także skutecznym repelentem?

Co to jest ikarydyna?

Ikarydyna (KBR 3023) jest nowoczesną , skuteczną bardzo bezpieczną substancją używaną do odstraszania insektów. Dostępna jest w produktach w stężeniach do 20%. Największą zaletą ikarydyny oprócz skuteczności jest profil bezpieczeństwa , który pozwala na stosowanie u dzieci już pow. 2 roku życia. Ikarydyna nie plami ubrań oraz nie rozpuszcza plastiku i lakieru do paznokci.
Chusteczki Moskito Guard odstraszające komary kleszcze meszki
DEET

Co to jest DEET?

DEET – czyli N,N-dietylo-m-toluamid jest dość wiekowym (używany od lat 40-tych ) związkiem właściwościach odstraszających krwiopijne stawonogi. W preparatach DEET występuje w stężeniach 5-50%, jednakże stężenia >30% nie różnią się zasadniczo aktywnością odstraszającą. Należy unikać przedłużającego, intensywnego stosowania oraz spożycia – może to spowodować komplikacje neurologiczne. Zawsze jednak zaleca się zmywanie repelentu ze skóry wodą z mydłem. Preparaty z DEET plamią nieodwracalnie ubrania i niszczą plastik (np. okulary, sprzęt fotograficzny) oraz lakier na paznokciach! W wyższych stężeniach stosowane na skórę mogą powodować reakcje alergiczne. Preparaty z DEET nie są polecane do stosowania dla dzieci!

Moskito Guard

Pomaga chronić przed:

komarami, kleszczami, meszkami, pchłami, roztoczami, przed ukąszeniami innych owadów

Zmniejsza ryzyko chorób:

borelioza, odkleszczowe zapalenie mózgu, malaria, chikungunya, denga, japońskie  zapalenie mózgu, żółta gorączka, virus zika

Ochrona przed owadami i stosowanie repelentów

Komary i kleszcze
podstawowe informacje

Jak stosować repelenty

Jak stosować repelenty

Dodatkowe sposoby ochrony

Repelenty
dodatkowe informacje

Repelenty dodatkowe informacje

Moskito Guard zawiera 20% ikarydyny

Moskito Guard zawiera 20% ikarydyny bezpiecznej i skutecznej substancji w formie delikatnego balsamu przyjaznego dzieciom już powyżej 2 roku życia.

Zapytaj swojego pediatrę lub pielęgniarkę o najlepszą ochronę przed komarami, kleszczami i meszkami.

Repelenty zawierające 20% ikarydyny są rekomendowane przez: