Przejdź do treści
Strona główna » Blog

Blog

Kleszcze afrykańskie w pigułce

Jeszcze do niedawna zamieszkiwały obszary bardzo odległe i ciepłe, tropikalne, egzotyczne (np. Afryka, południowo-wschodnia Azja). Zadomowiły się w Europie Południowej i na półwyspie Iberyjskim. W ubiegłych latach pojawiły się pierwsze doniesienia o nichw innych częściach Europy (ich obecność stwierdzono m.in.: w Wielkiej Brytanii, na półwyspie skandynawskim (Szwecja), w Europie Środkowej (na Węgrzech), a nawet u… Czytaj dalej »Kleszcze afrykańskie w pigułce

Balsam na owady komary, kleszcze, meszki 18 ml - Moskito Guard

Ikarydyna czy DEET: co wybrać, by skutecznie chronić się przed komarami i innymi owadami?

Repelenty odstraszające owady to nieodłączny element wyposażenia każdego fana spacerów po lesie, wypadów nad wodę i egzotycznych podróży. Repelentyw różnej formie – kremu, balsamu, sprayu lub nasączonych chusteczek – skutecznie zniechęcają owady i insekty do zaatakowania nas i ukąszenia lub użądlenia. Ich działanie wynika z obecności środka aktywnego, którego wysokie stężenie efektywnie zapobiega kontaktowi z… Czytaj dalej »Ikarydyna czy DEET: co wybrać, by skutecznie chronić się przed komarami i innymi owadami?

Komar w trakcie ugryzienia człowieka

Azja – kierunkiem atrakcji i ograniczeń

Azja jest kontynentem, który dla każdego skrywa coś w zanadrzu niezależnie od tego, jaki typ podróżowania czy wypoczynku preferuje turysta. Sushi w Japonii, luksusowe hotele w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, piękne filipińskie plaże, bogato zdobione świątynie w Wietnamie czy krystalicznie czysta, turkusowa woda w Tajlandii. Azjatyckie kraje są pełne skarbów, które docenią zarówno ci preferujący opalanie… Czytaj dalej »Azja – kierunkiem atrakcji i ograniczeń

Komar gryzący człowieka

Zagrożenia egzotycznych wakacji – choroby przenoszone przez owady.

W ostatnich dziesięciu latach znacząco wzrosła popularność egzotycznych krajów jako destynacji wakacyjnych. Miejsca, w które kiedyś wybierali się tylko najbardziej zapaleni obieżyświaty, dziś usłane są turystami – mowa o Tajlandii, Wietnamie, Tanzanii, Zanzibarze czy Kenii. Choć oczywiście są to piękne miejsca, w których podziwiać możemy malownicze krajobrazy, kąpać się w przejrzystej, błękitnej wodzie i zwiedzać… Czytaj dalej »Zagrożenia egzotycznych wakacji – choroby przenoszone przez owady.

Jak skutecznie chronić się przed kleszczami podczas wyprawy na grzyby

Grzybobranie-kleszczobranie – jak skutecznie chronić się przed kleszczami podczas wyprawy na grzyby?

Druga połowa września to czas, w którym pojawia się coraz więcej grzybów, a zapaleni grzybiarze wyruszają na łowy do lasu. Niestety, nie są oni jedynymi przystępującymi do ataku – na łonie natury czekają na nich kleszcze. Wbrew powszechnemu przekonaniu, kleszcze nie spadają z drzew – czyhają głównie w trawach i mchu, czyli miejscach, które wielbiciele… Czytaj dalej »Grzybobranie-kleszczobranie – jak skutecznie chronić się przed kleszczami podczas wyprawy na grzyby?

Kleszcz na liściu

Jak bezpiecznie usunąć kleszcza? Sposoby i przydatne narzędzia.

Kleszcze każdego dnia czyhają na nas wszędzie tam, gdzie rośnie trawa oraz występują krzaczaste zarośla. Jest to zarówno las, jak i park, łąka, a nawet przydomowe podwórko. Kleszcze to niewielkie stworzenia z rodziny pajęczaków, różnią się wielkością oraz terenem występowania. Jednak każdy z nich jest nosicielem groźnych patogenów dla człowieka. Kleszcz przenosi bakterie i wirusy,… Czytaj dalej »Jak bezpiecznie usunąć kleszcza? Sposoby i przydatne narzędzia.

Komar na kwiatku

5 sprawdzonych sposobów na bezpieczną ochronę przed kleszczami, komarami i meszkami.

Życie jest za krótkie, by spędzać je na chorowaniu – zwłaszcza gdy możesz temu zapobiec. Dlatego wyruszając w podróż tam, gdzie występują komary oraz inne owady musisz wiedzieć, jak się skutecznie przed nimi zabezpieczyć. Kontakt z nimi w krajach tropikalnych może prowadzić do zachorowania m. in. Na malarię, dengę, żółtą gorączkę czy japońskie zapalenie mózgu.… Czytaj dalej »5 sprawdzonych sposobów na bezpieczną ochronę przed kleszczami, komarami i meszkami.